


PING G425 Alta CB Slate 65 SR Senior Flex Fairway Shaft w/ PING G425 Tip #502606
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Slate |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs & nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Vevlet 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502606 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Slate |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs & nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Vevlet 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502606 |























