


Ping G30 TFC 419 Regular Flex Driver Shaft w/ PING G30 Tip #502698
| Brand: | Ping |
| Model: | TFC |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip has a few rounds left. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 55g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Ping |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G30, G Series, G400 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502698 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | TFC |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip has a few rounds left. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 55g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Ping |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G30, G Series, G400 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502698 |























