


PING Tour Black 2.0 65 Stiff Driver Shaft w/ PING G440 Tip #503267
| Brand: | Ping |
| Model: | Ping Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503267 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | Ping Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter looks great and the grip has a round or two left in it. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503267 |























