


UST Mamiya Recoil DART 90 F4 Stiff Flex Hybrid Shaft Pull Out .355" Tip 500259
| Brand: | UST |
| Model: | Recoil Dart |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 38.5 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500259 |
Original: $15.99
-65%$15.99
$5.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST |
| Model: | Recoil Dart |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in good shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 90g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 38.5 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500259 |























