


KBS MAX HL Hybrid 40 Regular Flex Shaft w/ TaylorMade Tip 501411
| Brand: | KBS |
| Model: | MAX HL |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Weight: | 40g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 38.75 |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501411 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | MAX HL |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Weight: | 40g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 38.75 |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501411 |























