


UST Lin-Q M40X White 100H F5 X Flex Hybrid Shaft w/ PXG Tip 503127
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q M40X White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.5" |
| Shaft Weight: | 100g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503127 |
Original: $31.99
-65%$31.99
$11.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q M40X White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.5" |
| Shaft Weight: | 100g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 40.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503127 |























