


VA Composites SYNYSTR CB 75 Five X Flex Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 501886
| Brand: | VA Composite |
| Model: | Synystr |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501886 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | VA Composite |
| Model: | Synystr |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.4° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501886 |























